Vzpomínka na léto aneb dobytí Sněžky, 1.8.2008

   Výlet do Krkonoš jsme měli naplánovaný už dlouho. Hlavním cílem bylo zdolání Sněžky (5255 ft) a následná občerstvovací odměna na krásném letišti Vrchlabí. Trocha trpělivého čekání na dobré počasí a v pátek 1.8. v 8 ráno dosedají Jirka se Světlanou s Echem v Nymburce a společně vyrážíme na sever přes Boleslav a Hradiště k prvnímu cíli Ještědu (3688 ft) a Liberci.

  

   Tam stáčíme na východ a přes Jizerky, přehrady Josefův důl a Souš na Tanvald a Harrachov. Jirka nám trochu uletěl a za pár minut hlásí na 121,0 že je nad Špindlem a Sněžka, že by byla v dohledu, nebýt těch mraků kolem jejího vrcholu. Čeká na nás, stoupáme do FL75, my se Zephyrem jsme bez odpovídače, tak se radši spojuji s Praha Teren a hledáme kde nechal svatý Petr díru v těch obláčcích. Po chvíli nacházíme průsek východně vrcholu, prolétáváme tou majestátnou hradbou a užíváme si nádherné divadlo. Kousek za vrcholem, už v Polsku otáčíme, pár foteček jako dokument z dobytí a rychle zpátky na jih, hradba se za námi uzavírá.

 

   Kolem Černé hory vyklesáváme k Vrchlabí (1611 ft), já s téměř staženým motorem, Zephyr klouže a klouže a klouže, ještě pár třistašedesátek nad městem, jsme pořád příliš vysoko. Pak za vrtulníkem (kde se vzal, tu se vzal, do rádia nic neříkal), šup na dráhu 11 a k občerstvovně.

   Krkonoše a Jizerky jsou krásné k polítání, jen jsem si celou dobu říkal, že nouzák bych řešil doklouzáním do Polska namísto hledání louky u nás.

Petr & Ilona

 


  
 

kontakt kurzy kde létáme výcviková letadla fotogalerie předpověď počasí ke stažení odkazy