Informace o kurzech


Výcvik na motorovém závěsném kluzáku (Ulli) probíhá na špičkovém kluzáku od společnosti Air Création ( http://www.aircreation.fr ), typu BioniX (křídlo) Tanarg (podvozek) s motorem Rotax 912, 100k.


Výcvik pilotů ultralehkých letadel (Ulla)

- kompletní výcvik na špičkovém ve výcviku osvědčeném letadle Atec122 Zephyr s motorem Rotax 912, 80k

- praktický výcvik probíhá v termínech dle individuálních možností klienta

- po dohodě je možné platit po každé odlétané hodině

Teorie
Osnovami UL je předepsáno celkem 42 hodin teorie, kde se naučíte vše, co budete pro následující praktický výcvik a další létání potřebovat.
Po absolvování 16-ti hodin lze začít s praktickým výcvikem.

Praxe
Praktický výcvik probíhá dle osnovy UL3 a zahrnuje nejméně 15 letových hodin u motorového rogala BioniX Tanarg (Ulli) a nejméně 20 letových hodin u ultralehkého letounu Zephyr (Ulla). Po zvládnutí úlohy s hodnocením 1-2 postupuje klient na další úlohu.
Na závěr kurzu absolvuje klient zkoušku s inspektorem a po jejím úspěšném složení získá pilotní průkaz.

Požadavky na klienta
Podmínkou pro zařazení do výcviku je dosažení 15-ti let věku, u osob mladších 18-ti let je nutný souhlas zákonného zástupce. Výjimkou však nejsou ani klienti důchodového věku.
Před praktickým létáním klient absolvuje prohlídku u pověřeného sportovního lékaře - v Praze například u MUDr. Květy Švehlové, Kateřinská 34 Praha 2, tel. 224 942 573.
Klientům doporučujeme členství v Letecké amatérské asociaci ČR, které za nevelký peníz zahrnuje úrazové pojištění a další služby. Přihlášky vám poskytneme.

Cena
V ceně výcviku Ulli je zahrnuto 15 letových hodin a kursovné, ze kterého jsou hrazeny předletové přípravy, meziletové a poletové rozbory, stejně jako další péči o klienta po dobu jeho přípravy k pilotní zkoušce.

V ceně výcviku Ulla je zahrnuto 20 letových hodin a kursovné, ze kterého jsou hrazeny předletové přípravy, meziletové a poletové rozbory, stejně jako další péči o klienta po dobu jeho přípravy k pilotní zkoušce.

Základní cena výcviku Ulli od 27 540,- Kč s DPH
Základní cena výcviku Ulla od 38 400,- Kč s DPH
Teoretický výcvik podle osnov LAA 4500,- Kč s DPHfacebook Air Création Air Création kontakt kde létáme výcviková letadla kontakt fotogalerie předpověď počasí ke stažení odkazy homepage