Přeskočit na obsah

Naši instrukotři

Zkušení a přátelský instruktoři jsou to nejcennější, co v naší letecké škole máme.

Zbyněk Adam

Instruktor UL a MZK

Alespoň jednou za život si každý z nás přál se vznést do oblak, nebo si představoval že létá. Mně se ta představa nejenom stále vracela, ale začal jsem ji postupně přetvářet do reálu. Když pominu že jsem ,,učil“ na půdě létat kity tátových modelů dopravních letadel, skoky na deštníku ze sloupku vrat našeho domu, tak jako opravdový první kontakt se vzduchem byl v patnácti letech let AN-2 takzvanou ,,Andulou“ a následně seskok z 600 metrů. No to bylo něco! Pak jich ještě pár následovalo.

Matouš Adam

Instruktor UL a MZK

Touhu létat jsem měl už od malička. Asi za to může, že už jako malý kluk jsem trávil hodně času na letišti s tátou, který byl, je a stále bude pro mě inspirací.

Můj sen létat jsem začal v 15ti letech, zahájením výcviku na motorovém rogale a ultralehkém letadle. Po získání průkazu mě oslovilo soutěžní létání. Zanedlouho jsem se dostal do národní reprezentace a mohl si vyzkoušet i mistrovství Evropy, kde se mi na poprvé docela zadařilo.

Dnes jsem instruktor na UL letadlo a motorové rogalo a snažím se předávat své zkušenosti našim žákům v letecké škole. Jsem také držitelem licence LAPL(A) a i v této kategorii se věnuji soutěžením. 

Lukáš Běhounek

Instruktor UL

Jmenuji se Lukáš a o létání jsem snil odmalička. Sen se mi splnil se získáním průkazu pilota ultralehkých letadel. Krátce poté jsem začal létat soutěžně a postupem času se dopracoval do státní reprezentace. Společně se získáním průkazu PPL jsem se začal věnovat i přesnému létání a letecké rally.

Tomáš Skalický

Instruktor UL

Letectvím žiju každou minutou, ať už jako student Ústavu letadlové techniky FS ČVUT, nebo v práci v Aeru Vodochody. Avšak nejraději mi je, když se může vznést do oblak.

Pilotem jsem se stal v 17 letech po absolvování výcviku v naší letecké škole. Po výcviku jsem získal zkušenosti s lety v řízených prostorech, s lety do zahraničí a mám za sebou první sezonu soutěžního navigačního létání. Za dobu svého létání jsem získal zkušenosti na mnoha typech ULL(a). 

Když zrovna nelétám, trápím svou hlavu hraním šachů a venčení svých psů.