Přeskočit na obsah

Pilot motorového rogala MZK

Cena od 30 600 Kč (vč. DPH)

Líbí se Vám motorová rogala? Létání na těchto strojích je především pro potěšení, radost a zábavu. Patří k nejdostupnějším možnostem volného pohybu ve vzduchu a je to úchvatný zážitek, kde cítíte každý poryv větru velmi intenzivně. Z rogala je prakticky neomezený výhled a při dobrém počasí tak nabídne prožitek z létání jako žádné jiné letadlo. Cestování na moderních motorových rogalech je velmi bezpečné a pohodlné.

Chci se stát pilotem

Základní údaje o celém procesu výcviku jsou uvedeny níže.  Daleko více informací získáte při osobním setkání.

Požadavky na pilotního žáka

Minimální věk pilotního žáka je 15 let. Pilot MZK potřebuje pro létání posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy, LAPL nebo pro piloty sportovních létajících zařízení. Zdravotní prohlídka není náročná, odpovídá přibližně požadavkům na řidičský průkaz. Seznam pověřených lékařů najdete na stránkách Letecké amatérské asociace ČR (LAA).

Jak získat pilotní průkaz MZK?

Teoretická příprava

Teoretická výuka se odehrává v naší učebně interaktivní a zábavnou formou. Sešit nepotřebujete, stačí čistá hlava. Výuka je vedena tak, aby ve Vás zůstaly potřebné informace. Učíme věcem rozumět, ne se je učit zpaměti.

Lékařská prohlídka

Podmínkou zahájení praktického výcviku je platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy, LAPL nebo pro piloty sportovních létajících zařízení. Zdravotní prohlídka není náročná, odpovídá přibližně požadavkům na řidičský průkaz. Seznam pověřených lékařů najdete na stránkách Letecké amatérské asociace ČR (LAA).

Praktický výcvik

Praktický výcvik pro kvalifikaci pilot, podle výcvikové osnovy, vyžaduje celkem 15 hodin. O skutečném počtu letů a hodin však rozhoduje instruktor na základě zvládnutí požadovaných návyků a dovedností.

Zkouška

Pro získání pilotního průkazu je třeba složit závěrečnou zkoušku, to ale pro vás bude jen formalita po absolvování výcviku v naší letecké škole.

Doba trvání výcviku

Je vhodné létat alespoň jednou týdně. Škola se dá zvládnout i za dva měsíce. Námi osvědčená ideální docházka je 2x až 3x týdně. Intenzita výuky je vždy individuální. Záleží na šikovnosti, četnosti a nadšení žáka.

Cena výcviku

Praktický výcvik zahrnuje základních (předpisem daných) 15 letových hodin pod dohledem leteckého instruktora. Je potřeba si uvědomit, že předpisem definovaná osnova je absolutní minimum, skutečný nálet většiny pilotních adeptů bývá větší a o jeho rozsahu rozhoduje instruktor na základě Vašich schopností. V rámci výcviku už létáte sólo (sami), takže si v pilotování musíte být jistí vy i instruktor. Proto je nutné počítat s dobou praktického výcviku v rozmezí zhruba 25 až 40 letových hodin.

Váháte? Vyzkoušejte si nezávazně první lekci.

Přijďte si k nám nezávazně vyzkoušet, jaké to je řídit rogalo a jak probíhá výcvik. Zodpovíme vám dotazy ohledně výcviku a proletíme se na rogale. Uvidíte jestli pilotování rogala splní vaše očekávání a zda je létání pro vás opravdu to pravé.

Sníh nás nezastaví! Létáme celoročně.

Kam dál?

  • Půjčení rogala. Po výcviku si u nás můžete bez problému půjčit rogalo a vyrážet na letecké výlety po česku i zahraničí.
  •  
  • Řízené lety VFR. U nás si můžete udělat doložku k pilotnímu průkazu se kterým můžete létat na řízená letiště
  •  
  • Soutěžní létání. Jestli vás nebaví létat kolem komína tak můžete vyzkoušet soutěžní létání kde se létá přesná navigace, přesnost přistání. Se soutěžemi máme velké zkušenosti (pravidelně se účastníme tuzemských a mezinárodních soutěži) a rádi vám pomůžeme a předáme cenné zkušenosti.
  •  
  • Létání do zahraničí. Individuálně vás naučíme létat po Evropě.

Proč létat s námi

Jsme rodinná letecká škola a ke každému klientovi máme individuální přístup na rozdíl od velkých komerčních leteckých škol. Naší prioritou je kvalitní výcvik založený na zkušenostech a moderních výukových trendech.